Skip to content

زائر زیارت اربعین عاقبت بخیر میشود

زائر زیارت اربعین عاقبت بخیر میشود منتشر شده در هیچ دیدگاهی برای زائر زیارت اربعین عاقبت بخیر میشود ثبت نشده

👌 “زائر زیارت اربعین عاقبت بخیر میشود”

🌷 آیت الله فاطمی نیا :

استادی داشتم که از کبار اولیای خدا بود ، میفرمود برای زیارت اربعین پاداشی است که برای عمل دیگر نیست:
“زائر اربعین امام حسین (علیه السلام) عاقبت بخیر میشود”
این شامل کسانی هم که از راه دور زیارت میکنند، میشود.

استجابت دعا در شب های قدر

استجابت دعا در شب های قدر منتشر شده در هیچ دیدگاهی برای استجابت دعا در شب های قدر ثبت نشده

🔸 استجابت دعا در شبهای قدر

↩ استاد فاطمی نیا:

شب قدر، ابتدا باید از #گناهانمان استغفار کنیم وتصمیم بر جبران بگیریم.
بعضی از #گناهان مانع اجابت دعا میشود.
اما نکته این است که به هرحال خیلی از گناهان را انجام داده ایم و درحال حاضر نمیتوانیم جبران کنیم!
مثل اینکه الان برویم در فلان شهرستان و دلی را که #شکسته بودیم، بدست آوریم، یا بخواهیم دوسه سال نماز قضاء را به جا آوریم، یا بخواهیم حق الناس هایی که به گردن داریم جبران کنیم. اینها را که فی المجلس نمیتوانیم انجام دهیم و جبران کنیم.
پس چه باید کرد؟!
در این شرایط میگویم به #خدا عرض کنید :
“خدایا من با تو عهد میبندم که از این مجلس که بیرون رفتم در اولین فرصت ممکن این قدم ها را بردارم و جبران گذشته کنم و تو هم به لطف و کرم بی انتهایت لطفی کن تا این گناهان مانع اجابت دعای من نشود.”
یقین بدانید این کار #موثر است، خدا از دلها آگاه است ، خدا کریمتر از آن است که بخواهد اینجا با من تسویه حساب کند! وقتی میبیند بنده اش واقعا پشیمان است و الان دستش به جایی نمیرسد، حتما #مهلت جبران میدهد.
اصلا اگر همچون #حالی داشته باشد و با تمام وجود از گذشته اش ناراحت باشد، قطعا خداوند کریم او را می بخشد.

🆔 @jtolabir

دستور العملى از مرحوم حضرت آیه الله مشکینى

دستور العملى از مرحوم حضرت آیه الله مشکینى منتشر شده در هیچ دیدگاهی برای دستور العملى از مرحوم حضرت آیه الله مشکینى ثبت نشده

دستور العملى از حضرت آیه الله مشکینى – مد ضله العالى – در جواب یکى از طلاب
سلام علیکم !
برادر محترم ! حال که در راه وصول به هدف اسلامى و انسانى و الهى ، (در) راه نیکان ، عالمان ، شایستگان ، انبیا و صدیقان ، یعنى راه تحصیل علوم دینى قرار گرفته اید و تحت پرچم امام زمان – ارواحنافداه – در آمده و در زمره شاگردین صادقین (ع )وارد شده اید، شرایط به هدف رسیدن را جدا مراعات نمایید. نمازها در اول اوقات با حضور قلب انجام یابد و همه نواففل نماز – یا اغلب آنها را – چون فرایض مواظب باشید. سخن – پیوسته – سنجیده و راست (بگویید) و احتراز از کذب (کنید) و لو به عنوان شوخى (دروغ ) نگویید. در تمام روز و شب ، ساعتى از وقت خویش را به هدر و بطالت نگذرانید، وقت درس با تمام وجود کوشش کنید و تا مطلبى را نفهمید ید، به مطلب دیگر نروید. رفیق مناسب در بحث و منزل انتخاب نمایید، که از گفتار و انفاسش استفاده کنید و اگر نه ، فالوحده و لا قرین السوء. استادتان قبل از هر درسى یک کلمه از کلمات درباره ائمه (ع ) را تیمنا براى شما بخواند و معنى کند.
از شوخى بپرهیزید و سخن خود را جزو اعمالتان حساب کنید و از اول تحصیل فکرتان این باشد که بالاتر از شیخ مفید رحمه الله و شیخ مرتضى رحمه الله سیر خواهید کرد، و طبق این هدف درست و تدریس و شرایط آن عمل نمایید از لقمه حرام و مشتبه جدا بپرهیزید، و دست طمع به سوى احدى دراز ننمایید و در ایام تحصیل از دعا و زیارت ائمه (ع )در اوقات معین غفلت نکنید، من اراد الله بدء بکم . و بکوشید که هر جا باشد متقین را پیدا کنید و از انفاس قدسیه و مواعظ آنها استفاده نمایید.

کسانى که دیدنش از خدا کند یادت
کند از بنده خویش آزادت

و در تعقیب نماز دل به حق دهید و این غرقه عاصى در بحر معاصى را نیز فراموش نفرمایید. اگر بدانیم شما و دیگر دوستان ، خوب توجه کردید، آینده اى بس رفیع براى شما مى بینم .

Primary Sidebar

Secondary Sidebar

Tertiary Sidebar

طراحی سایت